Bourns Inc. SRR0745HA-681M
Part No.:
SRR0745HA-681M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR0745HA-681M.pdf
Description:
IND 680UH 0.24A SHLD
Comments
SRR0745HA-681M Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
240 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
DC Resistance (DCR):
2.8Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)