Bourns Inc. SRR1280A-330M
Part No.:
SRR1280A-330M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR1280A-330M.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.5A 57 MOHM SMD
Shipping
Inventory:507
Comments
SRR1280A-330M Specifications
Series:
SRR1280A
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.3A
DC Resistance (DCR):
57mOhm Max
Q @ Freq:
28 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
9.5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1280
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)