Bourns Inc. SRR4528A-820M
Part No.:
SRR4528A-820M
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR4528A-820M.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 590MA 552MOHM SMD
Comments
SRR4528A-820M Specifications
Series:
SRR4528A
Package/Case:
Nonstandard, Corner Terminals
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
590 mA
Current - Saturation (Isat):
390mA
DC Resistance (DCR):
552mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)