Bourns Inc. SRR4818A-220M
Part No.:
SRR4818A-220M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR4818A-220M.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.25A 360MOHM SMD
Comments
SRR4818A-220M Specifications
Series:
SRR4818A
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
720mA
DC Resistance (DCR):
360mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)