Bourns Inc. SRR6603-220ML
Part No.:
SRR6603-220ML
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSRR6603-220ML.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 700MA 110MOHM SMD
Shipping
Inventory:400
Comments
SRR6603-220ML Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
300mA
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.260" L x 0.173" W (6.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)