Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SWPA8060S681KTY01
Part No.:
SWPA8060S681KTY01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSWPA8060S681KTY01.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 460MA 2.17OHM SM
Comments
SWPA8060S681KTY01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
SWPA
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
720mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.17Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.26MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)