Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SWPA8065S431MT
Part No.:
SWPA8065S431MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSWPA8065S431MT.pdf
Description:
FIXED IND 430UH 610MA 1.2OHM SMD
Comments
SWPA8065S431MT Specifications
Inductance:
430 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
950mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)