Suntsu Electronics, Inc SWS14412D48B-32.768K
Part No.:
SWS14412D48B-32.768K
Package:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSWS14412D48B-32.768K.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12PF SMD
Comments
SWS14412D48B-32.768K Specifications
Package/Case:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)