Suntsu Electronics, Inc SWS1449D48A-32.768K
Part No.:
SWS1449D48A-32.768K
Package:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSWS1449D48A-32.768K.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Comments
SWS1449D48A-32.768K Specifications
Package/Case:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Packaging:
Bulk
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.142" (3.60mm)