Suntsu Electronics, Inc SWS83412D48-32.768K
Part No.:
SWS83412D48-32.768K
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSWS83412D48-32.768K.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12PF SMD
Comments
SWS83412D48-32.768K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SWS834
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)