Suntsu Electronics, Inc SWS8347D16-32.768KT
Part No.:
SWS8347D16-32.768KT
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSWS8347D16-32.768KT.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Comments
SWS8347D16-32.768KT Specifications
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Packaging:
Bulk
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)