Suntsu Electronics, Inc SXT1147DA17-24.000M
Part No.:
SXT1147DA17-24.000M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT1147DA17-24.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 7 PF SMD
Comments
SXT1147DA17-24.000M Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)