Suntsu Electronics, Inc SXT14418BA16-16.000M
Part No.:
SXT14418BA16-16.000M
Package:
4-SOJ, 9.50mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT14418BA16-16.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.000M 18PF SMD
Shipping
Inventory:500
Comments
SXT14418BA16-16.000M Specifications
Package/Case:
4-SOJ, 9.50mm pitch
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)