Suntsu Electronics, Inc SXT21410EE07-38.400M
Part No.:
SXT21410EE07-38.400M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT21410EE07-38.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 10 PF SMD
Shipping
Inventory:898
Comments
SXT21410EE07-38.400M Specifications
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)