Suntsu Electronics, Inc SXT21410FE27-24.576M
Part No.:
SXT21410FE27-24.576M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT21410FE27-24.576M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 10 PF SMD
Comments
SXT21410FE27-24.576M Specifications
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)