Suntsu Electronics, Inc SXT21416BB48-25.000M
Part No.:
SXT21416BB48-25.000M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT21416BB48-25.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 16 PF SMD
Comments
SXT21416BB48-25.000M Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)