Suntsu Electronics, Inc SXT22419DC16-24.576M
Part No.:
SXT22419DC16-24.576M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT22419DC16-24.576M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 19 PF SMD
Comments
SXT22419DC16-24.576M Specifications
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
19pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)