Suntsu Electronics, Inc SXT32416BA16-18.432M
Part No.:
SXT32416BA16-18.432M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT32416BA16-18.432M.pdf
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 16PF SMD
Comments
SXT32416BA16-18.432M Specifications
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)