Suntsu Electronics, Inc SXT83418FE07-24.576M
Part No.:
SXT83418FE07-24.576M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSXT83418FE07-24.576M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.576M 18PF SMD
Shipping
Inventory:770
Comments
SXT83418FE07-24.576M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT834
Package/Case:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)