Acopian Power Supplies TD12-450-230
Part No.:
TD12-450-230
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTD12-450-230.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER
Comments
TD12-450-230 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
210 ~ 250 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.5 A
Current - Output 2:
4.5 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
-10°C ~ 71°C
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)