TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. THMA0503SP-220MN-D
Part No.:
THMA0503SP-220MN-D
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTHMA0503SP-220MN-D.pdf
Description:
IND 22UH 133.2MOHM 3.3A
Comments
THMA0503SP-220MN-D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
THMA0503SP
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
133.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.220" L x 0.205" W (5.60mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)