Transko Electronics, Inc. TLSM-L20HM25ST2-125.000M-TR
Part No.:
TLSM-L20HM25ST2-125.000M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTLSM-L20HM25ST2-125.000M-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Comments
TLSM-L20HM25ST2-125.000M-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
TLSM
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)