Analog Devices Inc./Maxim Integrated TMC6100-LA
Part No.:
TMC6100-LA
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Gate Drivers
Package:
37-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTMC6100-LA.pdf
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 37QFN
Comments
TMC6100-LA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
37-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Driven Configuration:
Half-Bridge
Channel Type:
3-Phase
Number of Drivers:
6
Gate Type:
N-Channel MOSFET
Voltage - Supply:
10V ~ 60V
Logic Voltage - VIL, VIH:
1.65V, 3.85V
Current - Peak Output (Source, Sink):
Input Type:
Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap):
Rise / Fall Time (Typ):
20ns, 20ns
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)