TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. TMPF 0605A-3R3MN-ABD
Part No.:
TMPF 0605A-3R3MN-ABD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTMPF 0605A-3R3MN-ABD.pdf
Description:
3.3 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Comments
TMPF 0605A-3R3MN-ABD Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
5.7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)