TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. TMPF 0703AV-3R3MN-ABD
Part No.:
TMPF 0703AV-3R3MN-ABD
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTMPF 0703AV-3R3MN-ABD.pdf
Description:
3.3 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Comments
TMPF 0703AV-3R3MN-ABD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
TMPF0703AV-ABD
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
15A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)