TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. TMPV 1265SPV-1R0MN-D
Part No.:
TMPV 1265SPV-1R0MN-D
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTMPV 1265SPV-1R0MN-D.pdf
Description:
1.0 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Comments
TMPV 1265SPV-1R0MN-D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
TMPV1265SPV-D
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Material - Core:
Metal
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
32 A
Current - Saturation (Isat):
32A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.535" L x 0.496" W (13.60mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)