TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. TMPV 1265SPV-3R3MN-D
Part No.:
TMPV 1265SPV-3R3MN-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTMPV 1265SPV-3R3MN-D.pdf
Description:
3.3 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Comments
TMPV 1265SPV-3R3MN-D Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
19 A
Current - Saturation (Isat):
24A
DC Resistance (DCR):
6.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.535" L x 0.496" W (13.60mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)