TDK Corporation TMS322512ALM-4R7MTAA
Part No.:
TMS322512ALM-4R7MTAA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTMS322512ALM-4R7MTAA.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.9A 0.151OHM SM
Comments
TMS322512ALM-4R7MTAA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
TMS-ALM
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Metal
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
151mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Soft Termination
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)