Traco Power TPP 150-128A-J
Part No.:
TPP 150-128A-J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTPP 150-128A-J.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 150W
Comments
TPP 150-128A-J Specifications
Series:
TPP 150A-J (150W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
28V
Current - Output 1:
5.36 A
Power (Watts):
150W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.16" H (101.6mm x 50.8mm x 29.5mm)