Microchip Technology TS68C000VR10A
Part No.:
TS68C000VR10A
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Microprocessors
Package:
68-BCPGA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTS68C000VR10A.pdf
Description:
IC MPU 10MHZ 68CPGA
Comments
TS68C000VR10A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
68-BCPGA
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Core Processor:
68000
Number of Cores/Bus Width:
1 Core, 16/32-Bit
Speed:
10MHz
Co-Processors/DSP:
RAM Controllers:
Graphics Acceleration:
No
Display & Interface Controllers:
Ethernet:
SATA:
USB:
Voltage - I/O:
5.0V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TC)