Transko Electronics, Inc. TSM22-H50CQ18ST-28.63636M-TR
Part No.:
TSM22-H50CQ18ST-28.63636M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTSM22-H50CQ18ST-28.63636M-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 28.63636MHZ HCMOS
Comments
TSM22-H50CQ18ST-28.63636M-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
TSM22
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
28.63636 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)