Transko Electronics, Inc. TSM32-H50CQ18ST-28.63636M
Part No.:
TSM32-H50CQ18ST-28.63636M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTSM32-H50CQ18ST-28.63636M.pdf
Description:
XTAL OSC XO 28.63636MHZ HCMOS
Comments
TSM32-H50CQ18ST-28.63636M Specifications
Frequency:
28.63636 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)