Transko Electronics, Inc. TSM32-H50CQ33ST-18.432M
Part No.:
TSM32-H50CQ33ST-18.432M
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTSM32-H50CQ33ST-18.432M.pdf
Description:
XTAL OSC XO 18.4320MHZ HCMOS SMD
Comments
TSM32-H50CQ33ST-18.432M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
TSM32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
18.432 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)