Transko Electronics, Inc. TSM53-H00HM33ST-8.000M-TR
Part No.:
TSM53-H00HM33ST-8.000M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTSM53-H00HM33ST-8.000M-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS SMD
Comments
TSM53-H00HM33ST-8.000M-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
TSM53
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
8 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)