Transko Electronics, Inc. TSM53-H50HM33SN-66.666M-TR
Part No.:
TSM53-H50HM33SN-66.666M-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTSM53-H50HM33SN-66.666M-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 66.6660MHZ HCMOS SMD
Comments
TSM53-H50HM33SN-66.666M-TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
66.666 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)