Transko Electronics, Inc. TSP-H00FM50RT-14.7456M
Part No.:
TSP-H00FM50RT-14.7456M
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTSP-H00FM50RT-14.7456M.pdf
Description:
XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Comments
TSP-H00FM50RT-14.7456M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
TSP
Package/Case:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
14.7456 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)