Raltron Electronics TT-SMDC-8.000-20-EXT-TR
Part No.:
TT-SMDC-8.000-20-EXT-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTT-SMDC-8.000-20-EXT-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
Comments
TT-SMDC-8.000-20-EXT-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
TT-SMDC
Package/Case:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)