TST TZ3872DABN40
Part No.:
TZ3872DABN40
Manufacturer:
TST
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDTZ3872DABN40.pdf
Description:
40/-4~+8/10/2.0X1.6
Shipping
Inventory:500
Comments
TZ3872DABN40 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TST
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
-14ppm, +12ppm
Frequency Tolerance:
-4ppm, +8ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)