Microchip Technology UA0L65VM
Part No.:
UA0L65VM
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
RF Amplifiers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUA0L65VM.pdf
Description:
IC RF AMP 100KHZ-65GHZ
Comments
UA0L65VM Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
100kHz ~ 65GHz
P1dB:
Gain:
30dB
Noise Figure:
RF Type:
Voltage - Supply:
7V
Current - Supply:
236mA
Test Frequency:
65GHz