Microchip Technology UA2V50HM
Part No.:
UA2V50HM
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
RF Amplifiers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUA2V50HM.pdf
Description:
IC RF AMP 2GHZ-50GHZ
Comments
UA2V50HM Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
2GHz ~ 50GHz
P1dB:
28dBm
Gain:
29dB
Noise Figure:
12dB
RF Type:
Voltage - Supply:
7V
Current - Supply:
Test Frequency:
50GHz