Microchip Technology UAPL65SC
Part No.:
UAPL65SC
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
RF Amplifiers
Package:
Description:
IC RF AMP MMIC DIE
Comments
UAPL65SC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Frequency:
0Hz ~ 40GHz, 1.5GHz ~ 50GHz, 65GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
10dB
Noise Figure:
10.5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
8V
Current - Supply:
250mA