Microsemi Corporation UATS30S1C
Part No.:
UATS30S1C
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Category:
RF Amplifiers
Package:
Description:
IC RF AMP MMIC DIE
Comments
UATS30S1C Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Frequency:
0Hz ~ 20GHz, 1.5GHz ~ 30GHz
P1dB:
14dBm
Gain:
11dB
Noise Figure:
4.5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
4.5V
Current - Supply:
85mA