Eaton - Electronics Division UP2T-1R5-R
Part No.:
UP2T-1R5-R
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUP2T-1R5-R.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.3A 9.6 MOHM TH
Comments
UP2T-1R5-R Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.3 A
Current - Saturation (Isat):
7.9A
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.390" (9.90mm)