Eaton - Electronics Division UP2T-821-R
Part No.:
UP2T-821-R
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUP2T-821-R.pdf
Description:
FIXED IND 820UH TH
Comments
UP2T-821-R Specifications
Series:
UNI-PAC™ 2T
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±20%
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.390" (9.90mm)