Delta Electronics USC4-600400GA
Part No.:
USC4-600400GA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUSC4-600400GA.pdf
Description:
LED DRIVER
Comments
USC4-600400GA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
USC4-PRO
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
249VAC
Voltage - Input (Max):
528VAC
Voltage - Output:
150 ~ 300V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
600 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Dimming:
Analog
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP66, IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 55°C
Efficiency:
95.8%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
12.14" L x 4.60" W x 2.00" H (308.4mm x 116.8mm x 50.8mm)