Delta Electronics USCI-200140GA
Part No.:
USCI-200140GA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUSCI-200140GA.pdf
Description:
USCI-PRO 200W DIMMING
Comments
USCI-200140GA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
USCI-PRO
Packaging:
Box
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
108VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
75 ~ 190V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP52
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C
Efficiency:
94%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.40" L x 2.36" W x 1.50" H (213.4mm x 59.9mm x 38.1mm)