Delta Electronics USCO-600400GA
Part No.:
USCO-600400GA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDUSCO-600400GA.pdf
Description:
LED DRIVER
Comments
USCO-600400GA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
USCO PRO
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
600 W