Delta Electronics/Cyntec VCHA042A-3R3MS6
Part No.:
VCHA042A-3R3MS6
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVCHA042A-3R3MS6.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 4.6A 36.8MOHM SM
Comments
VCHA042A-3R3MS6 Specifications
Series:
VCHA042A
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.6 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
36.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.165" L x 0.157" W (4.20mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)