Delta Electronics/Cyntec VCHA075D-220MS6
Part No.:
VCHA075D-220MS6
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVCHA075D-220MS6.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.3A 93.5MOHM SMD
Comments
VCHA075D-220MS6 Specifications
Series:
VCHA075D
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.4A
DC Resistance (DCR):
93.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)