Delta Electronics/Cyntec VCHA105D-150MS6
Part No.:
VCHA105D-150MS6
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDVCHA105D-150MS6.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 7.6A 31.3MOHM SMD
Shipping
Inventory:538
Comments
VCHA105D-150MS6 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCHA105D
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.6 A
Current - Saturation (Isat):
7.9A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
31.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)